Koronka Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Jezus przekazał św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w prywatnym objawieniu 13-14 września 1935 r.
Można ją odmawiać w każdym czasie, chociaż zwyczajowo czyni się to o godzinie 15:00 (jest to godzina, w której Chrystus zmarł na krzyżu). Ponadto – zgodnie z przekazem objawień – Koronkę... należy odmawiać zwłaszcza w formie nowenny (tj. przez dziewięć kolejnych dni) przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada na pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawia się na różańcu, składającym się z pięciu dziesiątek, w następujący sposób:
I Koronkę... rozpoczyna się od trzech modlitw: „Ojcze Nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz „Wierzę w Boga”.
II. Następnie na dużych paciorkach (1 raz) należy odmawiać formułę „Ojcze Przedwieczny": Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
II Na małych paciorkach (10 razy) odmawia się: Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
IV Na zakończenie odmawia się trzykrotnie: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
Św. Faustyna w swoim Dzienniku zapisała nie tylko Koronkę... ale również słowa Chrystusa, który wytłumaczył, jakie odmawianie tej modlitwy przynosi rezultaty. Warto je tu przytoczyć:
Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego. (Dz. 687)
Każdą duszę, która odmawiać będzie tę koronkę, bronię w godzinie śmierci jako swej chwały. (...) Kiedy przy konającym inni odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę. (Dz. 811)
Komentarze:
bądź pierwszy!